19. kolo, Pá 28.02 20:00

Helas Brno

20. kolo, Pá 06.03 20:30

Nepovedený zápas s Mělníkem

V 9.kole VARTA futsal ligy jsme před televizními kamerami přivítali poslední Olympik Mělník, který v Mýtě předvedl bojovnost a odhodlání a odvezli si z Mýta tři body za výhru 3:4. Pro vysokomýtské to je velká facka a bude se muset z tohoto výsledku rychle oklepat.

Nejzbach do utkání vstoupil velmi dobře, když ve 2.minutě se prosadil Jeníček. Bohužel Nejzbach poté neproměnil šance na zvýšení skore a místo toho se vysokomýtší dostali do útlumu. Mělník poté v rozmezí 9-11 minuty otočil skore a do šaten se šlo za stavu 1:2. Vysokomýtští šli do druhé půle s tím, že zkusí využít dlouhých náhozů Ehrenbergera na Merkla nebo Semeráda, ale ani to se bohužel nedařilo. A ve 31.minutě přišel brejk Mělníku, který využil Gombáš. Merkl si poté sám vybojoval balon a překonal Mareše. Už to vypadalo, že by Nejzbach mohl utkání otočit nebo alespoň vyrovnat, ale místo toho přišla další odpověď Mělníka, který zvýšil na 2:4. Vysokomýtští poté zkoušeli power play, ve které ve 39. minutě snižoval Gerčák po nahrávce Merkla na 3:4. Nejzbach minutu před koncem pokračoval v power play a dvě sekundy před koncem přišla velmi sporná situace, když Merkl vystřelil a nastřelil ruku hráče Mělníka a klidně se mohl zahrávat pokutový kop, ale bohužel rozhodčí utkání ukončil...

A co po zápase řekl hráč Nejzbachu Lukáš Merkl a trenér Jakub Němec :

Lukáš Merkl (hráč Nejzbachu) Co k tomu říct, nemohli jsme si přát lepší začátek zápasu. Šli jsme po chvilce do vedení 1:0. Jenže celý zápas se odehrával tak, že Mělník zalezl na vlastní polovinu a čekal na naše chyby, my se snažili kombinovat, což se nám vůbec nedařilo a soupeř trestal z brejků. To že se udělá chyba se stát může, nejsme profíci, ale to že máme za poločas jeden dva fauly na domácí půdě, to se prostě stát nemůže, to že si necháme dát branky po totálním nedůrazu, se stát také nemůže. Bohužel v tomto zápase byl Mělník proste důraznější a díky tomu vyhrál, herně na nás neměl, ale důrazem a větší touhou vyhrát to zlomil na svoji stranu. Nám nezbývá než si to na tréninku v kabině vyříkat a začít zase jezdit po prdeli. Na závěr bych ještě rád zmínil, že jsem byl snad poprvé spokojen s výkonem rozhodčích, kteří nastavili správný metr. Nicméně to co předvedli v posledních 2 vteřinách zápasu, při za mě jasně neodpískané penaltě můj názor zase vrací zpět k tomu, co si o těchto pánech myslím.

Jakub Němec (trenér Olympiku) ,,Konečně se nám podařilo prolomit bodové trápení. Myslím, že jsme v televizním utkání podali velmi kvalitní výkon a zaslouženě vyhráli. Byli jsme dobře připraveni na hru Vysokého Mýta a od začátku úspěšně eliminovali jejich zbraně. Bohužel jsme neproměnili velké množství šancí a nekvalitně řešili brejkové situace. Mohli jsme vstřelit více branek a utkání nedělat tak dramatické. Na druhou stranu, utkání muselo být pro diváky dostatečně zajímavé, bylo vyrovnané až do konce a plné tvrdých a vypjatých situací.´´