1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Prohra se vztyčenou hlavou

AC Sparta Praha – 1. FC Nejzbach V. Mýto 5:1 (0:0)

Nebývá zvykem, aby trenér po prohraném utkání měl pro své svěřence slova chvály, tentokrát to však bylo zcela na místě. Nejzbach se celý 1. poločas držel a cizinci ve službách pražského celku zakončovali svoje akce pouze do rukavic Libora Gerčáka. Ten se předvedl zejména při obřích šancích Wildeho a Brahimiho a kouč Sparty Beni Simitči jen nevěřícně kroutil hlavou „Chtěli jsme uctít památku zesnulého Zdeňka Větrovského, ale jdeme zápas od zápasu. Stále nejsme kompletní, plnit dané úkoly se nám ale i tak daří,“ uvedl Simitči. Po úvodní minutě ticha za zemřelého prezidenta Sparty měl čestný výkop reprezentant Václav Kadlec a z hlediště sledovala zápas sparťanská brankářská legenda Jaromír Blažek. Ti se dočkali branek až po změně stran. Wilde během 1. minuty dvakrát skóroval a Sparta se uklidnila. „Slepené góly nám hodně pomohly. Do té doby to bylo vyrovnané, i když jsme byli opticky častěji na míči, tak si myslím, že jsme měli přidat a rozhodnout to v první půli. Gerčák sice pochytal spoustu šancí a Nejzbach dobře bránil, nicméně jsem viděl v naší hře citelné rezervy. Zlomil to nakonec Wilde. Máme v kádru několik mistrů světa a to rozhodlo,“ pohupoval se do rytmů latinsko-americké samby Ondřej Vahala. Gólman Sparty měl kliku jako od vrat ve 28. minutě, kdy vyškrábl Novákův přímák na tyč a chvilku předtím zneškodnil loženku Sklenáře. „Tenhle moment rozhodl místo toho abychom snížili na 1:2, nebo vyrovnali, tak přišla vzápětí gólová odpověď domácích. Úvodní dvacetiminutovku jsme zvládli velmi dobře. Kluci splnili vše co jsme si řekli v kabině, za to jim chci poděkovat. Nakonec to bylo o první brance. Věřím, že kdybychom šli do vedení my, utkání by se vyvíjelo úplně jinak. Sparta by šla do power play a nám by se otevřela cesta k rychlým kontrům. Domácí mají v sestavě hodné zkušených hráčů a bylo to znát. Sice jsme dnes prohráli, ale náš výkon rozhodně špatný nebyl a pevně věřím, že střeleckou smůlu prolomíme v následujících zápasech,“ poznamenal trenér Nejzbachu Miroslav Semerád.