1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Nejzbach Chrudimi statečně vzdoroval

Vysokomýtští po výhře nad sálovkářským týmem z České Lípy vzdorovali i silné Chrudimi, která před zápasem ještě posílila svou soupisku. Nejzbach uhrál výsledek 1:3 a přesvědčil, se že může bodovat i proti profesionálním týmům.

Nejzbach do utkání vstoupil velmi dobře, když už ve 3. minutě mohl skórovat Jakub Gerčák, který se ocitl sám před Litviněnkem, ten ale dokázal jeho pokus vyrazit. A Chrudim hned na to trestala, když Everton překonal Ehrenbergera a stav utkání byl 0:1. Stav 0:1 vydržel až do 34. minuty, když po sporné situaci byla odpískaná penalta a tu s přehledem proměnil Everton. Vysokomýtští poté prostřídali sestavu, kvůli karetnímu ohrožení. Nejzbach ale nesložil zbraně a pokoušel se o vstřelení kontaktní branky, ta ale bohužel nepřišla, místo toho ve 37. minutě se štěstím dorazil míč do branky Koudelka a stav byl 0:3. Ale hned na to Merkl po skvělé nahrávce Gerčáka snižoval na 1:3. Nutno podotknout, že v brance Nejzbachu stál fantastický Ehrenberger, který Nejzbach několikrát podržel a ani sami hráči Nejzbachu se nemají za co stydět, v zápase podali skvělý výkon a při troše štěstí Nejzbach mohl klidně bodovat, šance na to rozhodně byly.

A co po zápase řekl jediný střelec Nejzbachu Lukáš Merkl a trenér Chrudimi Felipe Conde :

Lukáš Merkl (hráč Nejzbachu) „Přijel ERA-PACK Chrudim a všichni víme, že je to profi tým. Sempre zvolil správnou taktiku a to bylo bránit od půlky a hlavně neuhnout ze žádného souboje, což jsme skvěle dodrželi. Poločas 0:1, gól jsme jim darovali a sami v první půli nevyužili velice dobré šance. V poločase jsme si řekli, že je to super a že v tom musíme pokračovat, šance přišly a je škoda, že nám to tam nespadlo, jelikož to mohlo být ještě zajímavé, Chrudim poté přidala dvě branky a bylo po zápase, je potřeba říct, že tolik šancí co jsme měli proti Chrudimi se nestane každý den a my je musíme proměnit, zároveň i oni měli šance, nicméně Erák neskutečně zachytal, klobouk dolů. Ještě bych rád dodal, ze utkání hodně ovlivnili rozhodčí, kteří to absolutně nezvládli a co nedokážu pochopit, jak je možné, že rozhodčí, který vaše utkání nezvládne v České Lípě Vás jede pískat další týden. Člověk se nad tím musí pouze pousmát. Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům, přišla plná hala a to se potom úplně jinak hraje!“

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim) „Nedařilo se nám předvádět strategii, která byla původně stanovena. A to z několika důvodů. Hřiště velmi klouzalo, což naši hru velmi narušovalo, zároveň jsme dělali až moc velké množství chyb, což v případě našeho týmu není normální. Navíc, tým soupeře bránil velmi dobře, gólman odchytal fantastické utkání. Při celkovém pohledu jsme získali tři body v místním derby, které nás posouvají do přímého boje o první místa. Zápas je už za námi, nyní se musíme soustředit na důležité zápasy v úterý a v pátek.“

1.FC Nejzbach Vysoké Mýto - FK ERA-PACK Chrudim 1:3 (0:1)

Branky: 39. Merkl (J.Gerčák) – 4. Everton (P.), 34. Everton (pen.), 37. Koudelka (Doša)

Nejzbach: Ehrenberger (Špinar) – Štanglica, Vágner, Fejl, Šabata, Merkl, Jiráský, Gerčák J,Jeníček, Semerád, Kubát, Štanglica, Lipavský Židík

Chrudim : Litviněnko (Hlouš) – Slováček, Everton, Koudelka, Mareš R., Mareš M., Drozd P, Drozd D., Doša, Balog, Felipe, Duio.