1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Shrnutí juniorské sezóny

V novém formátu Juniorské ligy berou vysokomýtští futsalisté páté (U19) a deváté (U17) místo. Gratulace putuje do Brna kde´, místní Helas kraloval v tabulce U19 a do pražské Slávie, která uspěla v kategorii U17.

A jak hodnotí poslední turnaj v Hodoníně Jiří Podroužek trenér U19 : Poslední turnaj sezóny jsme odehráli v Hodoníně s domácím Tangem a Helasem Brno. Chtěli jsme navázat na dobré výsledky z posledních turnajů a nepustit před sebe v tabulce Tango. S domácími jsme proto nesměli prohrát a v tomto duchu se odehrál i zápas. Dostali jsme se do vedení a první poločas kontrolovali, i kvůli vysokému počtu faulů. na naší straně jsme se příliš nikam nehrnuli. Ve druhé půli nás domácí zatlačili a měli šance, my jsme neodskočili o dvě branky a přišel trest. Během pěti minut Tango využilo několika našich nedůsledností a otočilo výsledek na 2:1. Naštěstí jsme měli ještě dostatek času na odpověď a podařilo se nám vyrovnat. Konečná remíza je to o co jsme usilovali, předvedený výkon nebyl kdovíjaký..
S Helasem to byl jediný zápas sezóny, který se nám nepovedl a soupeř nás přehrál. Dělali jsme zbytečné chyby, nehráli dle toho, co jsme si řekli před zápasem a celkově to byla bída. Poločasový stav 2:1 pro Helas byl ještě slušný, po další chybě ve druhém poločase další banka v naší síti a poté ještě tři kusy při powerplay. Helas byl již před zápasem oceněný jako mistr ligy 2018/2019 a my jsme byli také spokojeni se sezónou, takže zápas dle toho vypadal..Celkové páté místo je pro Nejzbach Vysoké Mýto U19 obrovský úspěch. Odehráli jsme výborné zápasy proti nejlepším týmům v ČR a potvrdili roli favorita proti týmům slabším. Jedno nepovedené utkání v sezóně nám celkový pocit nemůže pokazit

Hodnocení sezóny v podání trénerů Jiřího Podroužka a Luboše Chadimi

Jiří Podroužek (U19) - Náročná dvouměsíční sezóna utekla jako voda. 7 víkendů, mezi tím vším Vánoce a my jsme nyní spokojeni. U19 Nejzbachu Vysoké Mýto zahájila přípravu na sezónu již v červenci a místy trénovala i třikrát týdně. Postupně jsme poskládali kádr a výsledkem byl tým složený ze 13 hráčů a 2 gólmanů. Ve čtrnácti zápasech jsme obstáli, odehráli jsme výborné zápasy proti nejlepším týmům celé ČR a potvrdili roli favorita proti týmům slabším. Výsledkem je páté místo v 1. Juniorské lize U19 ve futsalu. Tým držel pohromadě a šel za výsledkem celou sezónu, vytvořila se parta, která nechtěla prohrávat. Musím vyzdvihnout výborné zápasy proti Plzni, Liberci, Era-packu Chrudim nebo třeba proti Slavii Praha, přestože jsme tento zápas v domácím prostředí prohráli. Kluci si dokázali, že se mohou měřit s každým, ale musí to být podložené kvalitní, pravidelnou prací a tréninkem. U mládeže se situace
rychle mění, ale my jsme to letos zvládli za jedna.

Luboš Chadima (U17) - Stávající sezona 1.ligy U17 proběhla ve znamení mnoha změn, jak ve smyslu jednokolové soutěže s patnácti účastníky z celé republiky, tak ve složení celého našeho mančaftu 1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto kategorie U17 včetně realizačního týmu. Velice omlazený mančaft, mnohdy téměř bez jakékoliv znalosti pravidel a herních zkušeností futsalu, začal sezonu dvěma výhrami na prvním turnaji v Chomutově, čímž všechny velice překvapil. Veliký problém však byl ve složení kádru, kdy nás postupně opouštěli hráči jak kvůli zranění či nemoci, nebo jednoduše futsal vzdali. Tato veliká fluktuace hráčů nás provázela bohužel celou sezonu a my jsme nebyli schopni s hráči natrénovat nějaké standardní obranné či útočné situace, ač se zdravé jádro týmu snažilo sebevíc. Přes tyto všechny problémy jsme se v silné konkurenci celorepublikové ligy neztratili a kluci vybojovali s 5 vyhranými zápasy jednou remízou a osmi prohranými zápasy krásné 9. místo s 16 body a vyrovnaným skóre 41:42. Přestože mnohé týmy z čela tabulky nad námi sice vyhrály, tak jsme je dokázali velice silně potrápit, ale bohužel jednokolový systém nám neumožňoval jim to vrátit v odvetném utkání a vzít si body zpět.   Tímto bych chtěl klukům poděkovat za bezproblémové chování na všech turnajích a řádnou reprezentaci 1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto.

Nejproduktivnější hráči Nejzbachu v kategoriích U19 a U17 :

Jan Surma (U19) - si během Juniorské soutěže připsal 13.kanadských bodů za šest branek a sedm asistencí.

Vojtěch Hájek (U17) - si připsal o jeden kanadský bod více než Jan Surma za deset branek a čtyři asistence.

Nejvyšší výhry Nejzbachu během sezony :

(U19) - Nejzbach Vysoké Mýto - Svarog Teplice 7:2 / Nejzbach Vysoké Mýto - Rapid Ústí. n. L 7:2

(U17) - Nejzbach Vysoké Mýto - Svarog Teplice 8:1