1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Remíza ve Vyškově, první bodová ztráta v sezóně

Vysokomýtští futsalisté v rámci druhého kola 2. Futsal ligy remizovali ve Vyškově 3:3. Vysokomýtské trefy obstaral David Ráliš, který se trefil hned dvakrát a navíc to byly jeho premiérové branky v dresu Nejzbachu a David Novák, který se vrátil do sestavy.

Branky a nahrávky: 21:32 D. Ráliš (Novák), 24:12 D. Ráliš (Novák), 33:15 Novák (Gerčák) - 4:12 Rozehnal (Mikeš), 11:25 Rozehnal (Mikeš), 22:32 Obruča (Tichý). Rozhodči: Slanina - Kabeláč. Diváci: 130. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3.

Amor Kloboučky Vyškov: Vrba. (Tesáček) - Nový, Handlíř, Rozehnal, Horváth, Tichý, Pešta, Mikeš, L. Němec, P. Němec, Florián, Obruča.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) - D. Ráliš, Rajnoch, Novák, Lipavský - Jeníček, Vágner, Slavík, M. Ráliš.

KOMENTÁŘ

Vysokomýtští futsalisté zajížděli na palubovku Vyškova ve velmi oslabené sestavě, když chyběl Michal Jiráský, Lukáš Mach, Šimon Štanglica nebo Matouš Novotný. V prvních minutách to bylo znát, a vysokomýtští se na palubovce rozkoukávali velmi těžko, protože už v 5. minutě poslal Vyškov do vedení Rozehnal - 1:0, jenže to nebylo zdaleka vše, Vyškov pokračoval v náporu a znovu se prosadil Rozehnal, když měl před sebou odkrytou branku - 2:0. Od té doby, ale Nejzbach diktoval tempo hry a vypracoval si několik zajímavých přiležitostí, v cestě ale buď stál pozorně připravený domácí brankář, nebo branková konstrukce. A Vyškov, tak mohl jít do kabiny s vedením 2:0. O přestávce si ale Nejzbach vyjasnil některé situace z prvního poločasu a do druhého poločasu šel s odhodláním zvrátit stav utkání na svoji stranu. A už ve 22. minutě si svoji prémiérovou branku v dresu Nejzbachu připsal David Ráliš - 2:1. Jenže Vyškov velmi rychle zareagoval a znovu odskočil na rozdíl dvou branek, když se trefil Obruča - 3:1. Nejzbach ale pokračoval ve velkém tlaku a ve 25. minutě za to byl odměněn, když se podruhé v utkání trefil David Ráliš, který přesně prostřeli domácího brankáře - 3:2. Pak se o slovo přihlásil Libor Gerčák, který vychytal Floriána, který na něj běžel sám a Nejzbach byl stále ve hře. A ve 34. minutě se mohla vysokomýtská střídačka radovat, protože Gerčák skvěle připravil míč pro Davida Nováka, který si míč ještě navedl na střed a nechytatelnou střelou vstřelil vyrovnávací branku v utkání - 3:3. A vyrovnáný stav vydržel až do konce utkání a Nejzbach si tak z Vyškova odváží velmi důležitý bod.

OHLASY PO UTKÁNÍ

David Novák (1. FC Nejzbach Vysoké Mýto): „Začátek zápasu nám moc nevyšel, nevyhrávali jsme osobní souboje a špatně řešili nějaké situace. Ještě se se nám do toho zranil Péťa Jeníček, takže jsme byli nuceni točit to v 7 lidech. Domácí naší nekoncentrovanosti využili a my jsme se až za stavu 2:0 probudili a začali šlapat. Když už jsme chvíli po poločase snížili, Vyškov rychle odpověděl. Jsem rád, že nás to nepoložilo a naopak jsme dokázali vyrovnat. Šance na to, abychom si odvezli všechny body byly, každopádně nás i podržel Géra, takže remíza asi spravedlivá. Domácí mě osobně hodně překvapili, myslím, že to bude velký konkurent v boji o postup. V pátek hrajeme první domácí zápas s Hodonínem, věřím, že se sejdeme v plné palbě a všechny body zůstanou v Mýtě!“

Antonín Petlach (Amor Kloboučky Vyškov): „Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a brzy šli do vedení. Záhy jsme přidali druhou branku. Mýto postupně zvyšovalo tempo, ale do poločasu neskórovalo. To se mu povedlo na počátku druhé části. I když jsme si brzy vzali dvoubrankové vedení zpět, tak Nejzbach nepolevil ve zvýšené aktivitě a dokázal vyrovnat. Od nerozhodného stavu měla obě mužstva několik příležitostí strhnout vedení na svoji stranu, ale to se nestalo a tak zápas skončil zřejmě zaslouženou remízou.“