1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Ostudná porážka

Nejzbach v pátečním utkání přivítal na domácí palubovce Olomouc. A byl to jeden velký páteční propadák, protože Nejzbach na doma ostudně prohrál 5:7.

Branky a nahrávky: 10:27 Rajnoch, 21:16 D.Ráliš, 23:49 Mach, 28:57 Novák, 35:44 Novotný - 03:36 Lošťák, 04:02 Lošťák, 06:06 Šipka, 27:31 Lapčík, 29:27 Lošťák, 35:48 Šipka, 38:06 Janečka Rozhodči: Šenkýř - Soukupová.  ŽK: A.Šipka, J.Šipka Diváci: 200. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar, Sůva) - D. Ráliš, Velinský, Novák, Mach, Rajnoch, Novotný, M. Ráliš, Lipavský, Dastych.

SKUP Olomouc: Janečka - M.Janečka, Lošťák, Lapčík, A.Šipka, J.Šipka, Brázdil.

KOMENTÁŘ

Jak páteční zápas nazvat jinak než propadákem. Nejzbach chtěl zůstat s náskokem na první pozici v tabulce, jenže po prohře 5:7 se tabulka znovu zamotává a pokud Hodonín zvítěží ve Vyškově, tak v tabulce budeme s Hodonínem mít shodně třináct bodů. Začátek utkání se nesl v duchu neproměňování šancí ze strany Nejzbachu a skvěle řešených brejkových situací ze strany Olomouce, která vedla již v sedmé minutě 0:3. Nejzbach teda po rohu dokázal v desáte minutě snížit na rozdíl dvou branek po střele Rajnocha, jenže do poločasu už branka nepadla. Do druhého polačasu nastoupil Nejzbach s odhodláním s výsledkem něco udělat a celkem se i dařílo, když po brankách Davida Ráliše a Lukáše Macha bylo srovnáno 3:3. Jenže Nejzbach musel znovu dotahovat a takhle to bylo pořád dokola Nejzbach vyrovnal jenže po hrubých chybách vždy inkasoval a utkání tak dospělo až do výsledku 5:7.

OHLASY PO UTKÁNÍ

David Novák (1. FC Nejzbach Vysoké Mýto): „Vůbec jsme nechytli úvod zapasu, po šesti minutách skóre 0:3 - hrůza!! Nezachytávali jsme hostující náběhy, nebyli důrazní.. ještě nás k tomu podržel Géra. Naopak jsme nebyli důrazní v ofenzivě, když jsme měli několik příležitosti dát branky. Když už se nám povedlo ve druhém poločase srovnat, nedokázali jsme soupeři odskočit a Olomouc trestala. Dostali jsme lekci z produktivity, ze které se musíme poučit. Doufám, ze nám tato facka prospěje a za týden ve třetím domácím zapase v řadě tento výkon napravíme.“

Libor Gerčák (1. FC Nejzbach Vysoké Mýto): “Zápas se nám vůbec nepovedl. Propadli jsme ve všech činnostech, které jsou k úspěchu potřeba. Naopak soupeř toho skvěle využil a trestal naši laxní obranu a nedůslednost. Když už jsme se výsledkově dostali do hry, tak nás opět srazily individuální hrubé chyby a nezkušenost. Já si ale osobně myslím, že jsme ze šesti zápasů byli bohužel lepší jen v tom minulém proti Modřicím, a to je celkem málo. Navíc jsme ještě včera nevyužili spoustu brankových příležitostí. I tak jsme ale minimálně čtyři góly soupeři darovali a nad tím se musíme zamyslet a zlepšit obranu. Nějaké góly vždy dáme, ale co dokážeme vymyslet v obraně je až k pláči.“