1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Domácí série zápasů, začala vítězně

Sérii domácích zápasů Nejzbach začal nejlépe, jak mohl když na domácí palubovce zvítězil vysoko 8:3 nad Modřicemi. V zápase zářil skvělý Lukáš Mach, který po svém návratu do sestavy vstřelil hattrick.

Branky a nahrávky: 03:21 Mach, 14:58 Novák, 18:58 Mach, 20:36 Mach, 27:24 Novotný, 37:20 D. Ráliš, 39:20 Lipavský, 39:38 Lipavský - 06:38 Čermák, 11:29 Buršík, 29:28 Čermák Rozhodči: Petr - Kolbaba.  ŽK: Danko, Čermák Diváci: 178. Průběh utkání: 1:2, 5:2, 5:3, 8:3.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar, Sůva) - D. Ráliš, Velinský, Novák, Mach - Štanglica, Novotný, M. Ráliš, Lipavský - Dastych, Slavík.

Atraps Modřice: Tylč - Buršík, Danko, Urbánek, Topor, Koky, Čermák, Pupo.

KOMENTÁŘ

Nejzbach už před utkáním věděl, že ho nečeká lehký soupeř, protože Modřice mají ve svém kádru několik zahraničních hráčl a také trenéra. Že to nebude jednoduché utkání se ukázalo už v úvodních minutách, když Gerčák předvedl parádní zákrok. Hned na to si ale vzal slovo zase Gerčák, který přes celé hřiště našel Lukáše Macha, který hlavou protečoval míč za záda Tylče - 1:0. Pak ale přišly chvíle hrůzy, když Modriče nejprve srovnali po brance Černáka - 1:1. A poté po šťastné trefě Buršík otočil skóre utkání na stranu Modřic - 1:2. Pak se ale o slovo přihlásil Adam Velinský, který do sestavy Nejzbachu naskočil poprvé a premiéra to byla povedená, když si v utkání připsal tři asistence, a také právě on se pokusil obejít brankáře hostí, který ho ale zastavil faulem a kopala se penalta, kterou David Novák bezpečně proměnil - 2:2. Nejzbach si do poločasu vzal vedení zpět na svoji stranu, když Lukáš Mach v 19. minutě využil důrazu na brankové čáře - 3:2. Do druhého poločasu nastoupil Nejzbach s jinou taktikou, která soupeři dělala velký problém a Lukáš Mach byl v utkání opravdu při chuti, protože ve 21. minutě vstřelil hattrick a Nejzbach vedl - 4:2. Nejzbach ale pokračoval ve velkém tlaku a byl za to také odměněn, když Martin Ráliš našel skvělou přihrávkou Matouše Novotného, který patičkou zakončil za záda Tylče - 5:2. Modřice se ale rozhodně nevzdali zkoušeli, také power play. A ve 30. minutě snížil na rozdíl dvou branek dvougólový Čermák - 5:3. Modřice pokračovali ve hře bez brankáře, Nejzbachu se power play dařila bránit. Lukáš Mach mohl přidat svoji čtvrtou branku v utkání jenže prázdnout branku minul. David Ráliš už se ale nemýlil a dostal, tak Nejzbach do klidného vedení - 6:3. V poslední minutě zápasu se událo několik situací, když nejprve břevno Tylčovy branky a nešťastně se srazil se Šimonem Štanglicou, pro kterého tak utkání skončilo. Čtyřicátá minuta ale zcela patřila Tomáši Lipavskému, který nejprve skvělou střelou zakončil - 7:3 a pak znova zakončil za záda Tylče - 8:3.

OHLASY PO UTKÁNÍ

David Ráliš (1. FC Nejzbach Vysoké Mýto): „Do zápasu jsme vstoupili špatně nechali jsme soupeři až moc příliš prostoru na rozehrávku a zakončení jakoby jsme si mysleli že se soupeř porazí sám. Se štěstím jsme první poločas zvládli a do druhého poločasu jsme vstoupili s jinou taktikou. Začali jsme soupeře napadat hned z rozehrávky. Což se vyplatilo a využili jsme jejich chyb a zaslouženě jsme vyhráli a potvrdili body z venku“

Robson Pupo (FC Baník Ostrava): „Bylo nám jasné, že proti Nejzbachu nás čeká velmi náročný zápas. První poločas nám vyšel, měli jsme množství příležitostí skórovat, dobře jsme eliminovali hru Nejzbachu, do které se aktivně zapojoval jejich gólman Libor Gerčák jako pátý hráč. Bohužel, ve druhé polovině jsme nedokázali navázat na důraz a pozornost z předchozího dějství, co v spojení se zbytečnými chybami vedlo k negativnímu výsledku. Pro mě osobně sloužilo tohle utkání i na odsledování kvalit a nedostatků našeho týmu, jelikož to bylo moje první utkání s Atrapsem. Můžu říct, že v týmu máme hodně talentu, který se při poctivé práci v průběhu sezony ještě jistě ukáže.“