1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Nejzbach je na čele tabulky

Nejzbach zajížděl na palubovku Baníku s jasným cílem, a to získat tři body a sesadit Baník z prvního místa, a také se to povedlo po výhře 5:1. Na výhře se především podílel nejlepší hráč Nejzbachu v utkání Libor Gerčák, který předvedl skvělý výkon.

Branky a nahrávky: 39:39 Blahuta (Potůček) - 16:26 D. Ráliš (Rajnoch), 19:16 Novák (Jiráský), 25:39 Jiráský (Rajnoch), 27:11 Štanglica, 34:07 Novotný Rozhodči: Čep - Jurča.  ŽK: Derík, Murin (trenér), Blahuta- Jiráský. Fialka, Skřivan, Šipka. ČK: Derík - Rajnoch. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

FC Baník Ostrava: Bortlík (Šmíra) - Maleňák, Derík, Potůček, Polášek, Dluhoš, Válek, Blahuta, Repa, Dziuba.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) - D. Ráliš, Jiráský, Novák, Rajnoch - Štanglica, Novotný, M. Ráliš, Lipavský - Vágner.

KOMENTÁŘ

Baník do utkání vstoupil velmi dobře, když si v úvodu vypracoval několik zajímavých přiležitostí v cestě, ale stál skvělý Libor Gerčák, který Nejzbach držel. Hra se ale postupe času vyrovnávala, ale ani Nejzbach si nemohl přijít na domácího brankáře na kterém si třeba vylámal zuby Rajnoch nebo Ráliš. V 16. minutě se ale David Ráliš už nemýlil a poslal Nejzbach do vedení - 0:1. Nejzbach do poločasu udeřil ještě jednou, když po přihrávce Jiráského se prosadil David Novák, pro kterého to byl čtvtý zásah v sezóně ve svém třetím utkání - 0:2. Utkání se poté dost vyhrotilo, nejprve Derík obdržel druhou žlutou kartu v utkání a utkání pro něj, tak skončilo. Nejzbach poté využil hru 4na3, když se prosadil Michal Jiráský, který prostřelil Bortlíka - 0:3. Nejzbach nepřestával útočit a hned na to zvyšoval Šimon Štanglica, který si drží skvělou střeleckou formu - 0:4. Poté přišel nařadu další gól Nejzbachu, který neplatil, protože Šimon Štanglica zahrál rukou a sám se přiznal k tomu. Nejzbach pátou branku přece jen přidal a byl to Matouš Novotný, který právě z předchozí situace po fair-play Šimona Štanglici o branku přišel - 0:5. Jedna hořká chvilka pro Nejzbach v utkání přišla, a to když Marek Rajnoch obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen a Nejzbachu, tak bude chybět v nadcházejícím utkání. Gerčák, ale jak kdyby postavil v bráně zeď v utkání dokázal chytit dva desetimetrové kopy, když na něj nevyzrál Blahuta ani Válek. Baník si ale vzal time a šel do power play, Nejzbach byl v tu dobu ve třech na palubovce a to už Libor Gerčák nevydržel a 21 sekund před koncem byl překonán, když se trefil Blahuta - 1:5, jak sám říkal taková radost se z gólu na 1:5 jen tak nevidí.

OHLASY PO UTKÁNÍ

David Novák (1. FC Nejzbach Vysoké Mýto): „Do Ostravy jsme zajížděli s respektem k soupeři, který byl do té doby stoprocentní, ale s odhodláním jeho sérii ukončit. Od začátku jsme se drželi toho, co jsme si řekli v kabině a přineslo to ovoce v podobě poločasového skóre 0:2. Ve druhém jsme přidali další branky a jako vždy nás při soupeřových šancích podržel Géra, od toho ho tam vlastně vždycky máme. Celkově jsme podali koncentrovaný výkon za který jsme byli odměněni. Teď nás čeká série tří domácích zápasů, ve kterých doufám, že nás naši fanoušci dovedou k plnému možnému bodovému zisku.“

Karel Murin (FC Baník Ostrava): „Baník versus Gerčák 1:5. Tedy klasický futsalový zápas. Jeden tým je lepší, ale není schopen překonat brankáře soupeře, a druhý to trestá z brejku. Druhý poločas se hrál v podstatě na jednu branku. Tedy dostali jsme lekci z produktivity.“

Šimon Štanglica k fair play gestu (1. FC Nejzbach Vysoké Mýto): „Situace se odehrála ve druhém poločase, kdy jsme zahrávali standartní situaci. Nástřel na bránu se mi otřel o ruku a hrudník, ale myslím, že míč ani nezměnil moc směr. Rozhodčí celou situaci se mnou řešil, ale myslím, že ze svého pohledu to viděl celkem jasně, tak nemělo smysl lhát. Myslím, že se situace vyřešila tak, jak měla, i když to pro nás znamenalo pátý faul v půlce poločasu,“