1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Nejzbach v prvním domácím zápase porazil Hodonín, dvakrát se trefil Novák

Atraktivní zápas proti Hodonínu s velkým množstvím šancí na obou stranách a skvělými zákroky brankářů, lépe zvládl Nejzbach, který zvítězil v prvním domácím utkání v letošní sezóně 5:3 a připsal si důležité tři body do tabulky.

Branky a nahrávky: 00:54 D. Ráliš (Jiráský), 02:38 Novotný, 16:07 Štanglica (Vágner), 24:07 Novák (Jiráský), 31:02 Novák (L. Gerčák) - 03:50 Vintrlík (Hanzlík), 36:29 Beneš, 37:30 Vanda (Sopůšek) Rozhodči: Šenkýř - Kabeláč. Diváci: 200. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) - D. Ráliš, Jiráský, J. Gerčák, Novák - Štanglica, Novotný, Vágner, M. Ráliš - Slavík, Lipavský, Židík.

FC Tango Hodonín: Hanzlík - Michalec, Sopůšek, Jakubíček, Vintrlík, Beneš, Vanda.

KOMENTÁŘ

V prvním domácím utkání v letošní sezóně jsme na domácí palubovce přivítali exligové Tango Hodonín, které do Mýta přijelo v oslabené sestavě, ve které se ale stejně objevila zajímavá jména. Nejzbach do utkání vstoupil s obrovskou touhou a nasazením získat tři body. A už v první minutě se mohl radovat z úvodní branky, když skvěle zahraný roh přesně zakončil za záda Hanzlíka David Ráliš - 1:0. Nejzbach pokračoval v obrovském tlaku a už ve 3. minutě zvýšil skóre, když Hanzlíka, který byl mimo brankoviště prostřelil Matouš Novotný - 2:0. Hodonín hrozil především z brejků a ve 4. minutě běžel sám na Gerčáka Vintrlík, který svůj únik proměnil a vrátil Hodonín do hry - 2:1. Hra se potom uklidnila a také vyrovnala, šance byly na obou stranách, ale jak Gerčák, tak Hanzlík předváděli skvěle zákroky a až do 17. minuty se skóre neměnilo, to si vzal slovo Šimon Štanglica, kterého skvěle našel osamoceného před brankou Hodonína Vágner a Šimon Štanglica nedal Hanzlíkovi šanci - 3:1. Úvod druhého poločasu se nesl v duchu nepřesností a Nejzbach ani hostující Hodonín se nemohl dostat ke brance. Až ve 25. minutě se prosadil David Novák, a jak jinak než svoji typickou dělovkou - 4:1. Nejzbach si v utkání několikrát pomáhal s Gerčákem na polovině soupeře a ve 32. minutě právě Gerčák našel Davida Nováka, který si míč navedl na střed hřiště a znovu přesně zakončil a svým druhým gólem v zápasu zvýšil vedení Nejzbachu na - 5:1. Tango se v závěru utkání pokoušelo utkání zkorigovat a také se mu to dařilo, když nejprve ve 37. minutě se šťastně prosadil Beneš - 5:2. A to nebylo vše, hned na to se ve 38. minutě prosadil Vanda, který zakončil přesně kombinaci Hodonína - 5:3.Toto skóre vydrželo až do konce utkání a Nejzbach si tak mohl před zaplněnou Nejzbach Arenou užít první domácí vítězství v letošní sezóně.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Michal Jiráský (1. FC Nejzbach Vysoké Mýto): „Pořád je vidět, že jsme nový tým a postupně se sehráváme. K dokonalosti to má daleko, ale náš cíl byl jasný a to získat 3 body. To se proti silnému Hodonínu povedlo a jsme za to šťastni. Rád bych touto cestou poděkoval divákům, protože přišla plná hala a atmosféra byla senzační.“

Šimon Štanglica (1. FC Nejzbach Vysoké Mýto): „V prvním domácím zápase této sezóny jsme přivítali soupeře z Hodonína. Chtěli jsme navázat na dobrý vstup do soutěže, což se nám výsledkově povedlo. Zejména vstup do zápasu byl přesně podle našich představ. Rychle jsme vedli o dvě branky a mohli se malinko uklidnit. Hodonín je zkušené mužstvo a párkrát nám zatopili. Výsledek bereme a věříme, že se nám do dalších zápasů povede odstranit některé chyby z obranné fáze. Děkujeme také fanouškům, kteří nám vytvořili po roční pauze skvělou atmosféru.“

Jiří Štěrba (FC Tango Hodonín): „Vítězství domácích bylo zasloužené, vzhledem k naší sestavě však povinné. Před našimi hráči smekám, v okleštěné sestavě, odehráli velmi důstojnou partii. Pokud chtějí Mýťáci do ligy, musejí výrazně přidat, protože ostatní týmy mají také svoji kvalitu. Za nás můžu slíbit, že tak "jednoduché", jako včera, to Nejzbach ve zbývajících vzájemných utkáních proti Tangu mít nebude.“