1. Fc Nejzbach Vysoké Mýto

Oficiální stránky futsalového klubu

Drtivá porážka: Nejzbach - Chrudim 1:16

Derby východočeských mužstev skončilo drtivou porážkou Nejzbachu 1:16. V poháru SFČR postupuje FK Chrudim.

KOMENTÁŘ

Nejzbach do utkání vstoupil s omlazenou sestavou a úvodní minuty odolával Chrudimi. V 8. minutě po přihrávce Tomáše Koudelky se uvolnil David Drozd a poslal míč do šibenice. Během 10. minuty Roman Mareš rozehrál aut na Evertona, který prostřelil vše co šlo a stav byl 0:2. Po chybě v rozehrávce Nejzbachu zvyšoval už na 0:3 Pavel Drozd. V 18. minutě přišla pro Nejzbach minuta hrůzy, když nejprve David Drozd zvyšoval na 0:4 po skvělé přihrávce Romane Mareše a hned na to zvýšil na 0:5 Tomáš Koudelka, který prošel po lajně a vypálil přesně do branky. To do poločasu ale nebylo vše když už v 19. minutě po nedorozumění obrany Nejzbachu využil Max, který míč v podstatě doklépaval do prázdné branky. Chrudimští neměli stále dost a do poločasu na 0:7 zvyšovali Pavel Drozd, který zakončoval po přihrávce svého bratra Davida Drozda.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jakým končil ten první a hned v úvodu zvyšoval na 0:8 Doša. Ve 26. minutě Chrudim zahrávala penaltu, když byl faulován Max, který také penaltu zahrával a s přehledem zvyšoval na 0:9. Chrudim hned na to po skvěle zahraném rohu zvyšovala na 0:10, po brance Davida Drozda. Během 29. minuty své dovedností schopnosti prokázal Everton, jenž obešel vše co mu stálo v cestě a vstřelil již jedenáctou branku Chrudimi a stav byl 0:11. Ve 31. minutě svou tvrdou střelou zakončoval na 0:12 Dominik  Balog. Během 35. minuty si i domácí užili gólovou radost, když Lukáš Mach našel svým lobem hlavu Tomáše Lipavského, který upravoval skóre na 1:12. Chrudimští ale nepolevili a dvánactibrankový náskok svému mužstvu vrátil ve 36. minutě Tomáš Koudelka a stav utkání byl 1:13. Během 37. minuty si Chrudim užila dvoubrankou radost, když nejprve na 1:14 Everton, kterého krásně našel Tomáš Koudelka a na 1:15 zvyšoval po přihrávce Baloga, Martin Doša. Poslední branku utkání obstaral Max, kterého svou přihrávkou našel Pavel Drozd a konečný výsledek ukazoval skóre 1:16.

OHLAS TOMÁŠE LIPAVSKÉHO:

Tomáš Lipavský: „Na začátek sezony nás čekal velmi těžký soupeř, který se prezentoval kvalitním futsalem. My jsme bohužel Chrudimi svými chybami vstřelení několika branek velmi usnadnili. Nicméně pro naše mladé kluky je to cenná zkušenost si proti takovému týmu zahrát. Soupeři gratuluji k postupu, nyní je ale potřeba pokračovat v tréninku a připravit se na nadcházející sezónu!“

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – FK Chrudim 1:16 (0:7)

Branky: 35. Lipavský (Mach) – 8. D. Drozd (Koudelka), 10. Everton (Mareš), 14. P. Drozd, 18. D. Drozd (Mareš), 18. Koudelka, 19. Max, 20. P. Drozd (D. Drozd), 21. Doša (Everton), 26. Max (pen.), 26. D. Drozd (Everton), 29. Everton (Koudelka), 31. Balog (Felipe), 36. Koudelka (Everton), 37. Everton (Koudelka), 37. Doša (Balog), 39. Max (P. Drozd).

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Špinar (21. Sůva) – Jiráský, Novák, Lipavský, Vácha, Štanglica, Vojtíšek, Mach, Sekanina, Jeníček.

FK Chrudim: Litviněnko (29. Javorski) – Everton, Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Balog, Felipe.